סיפורי מקרה

אחרי כ-30 שנים בבזק ו-10 שנים כבעל חברה – אני יכול לומר בביטחון שאחד מהדברים החשובים ביותר בתחום תשתיות התקשורת, כמו בכל תחום אחר הוא עניין הניסיון – בין אם זה פתירת תקלות מורכבות בתשתיות כמו שתוכלו לקרוא למטה כיצד טיפלתי בבעיה רבת שנים במועצה האזורית עמק הירדן, ובין אם זה כרוך בתכנון חכם שלוקח בחשבון את צרכי העסק, העכשוויים והעתידיים,  צרכים הנותנים גמישות לשינויים עתידיים מבלי לעצור את העבודה השוטפת של העסק – שכל יום שהתשתית אינה עובדת יכולה לעלות לעסקים מאות אלפי שקלים.

סידור ארון תקשורת 1

כשחברת "מיטב דש" החליטו להקים מוקד תקשורת בצפון הם פנו אלינו כדי להוביל את הפרוייקט.המיקום שנבחר להקמת מוקד התקשורת היה במבנה נטוש מזה שנים שבו לא היו תשתיות רשת וחשמל. המבנה תוכנן לאכלוס של כ50 מוקדנים ומשרדים, והם מינו איש סיסטם מטעמם שהציב את הדרישות למערכת ל100 נקודות רשת. כאשר נכנסתי לפרויקט והבנתי שתכנון הרשת לא מאפשר גמישות של התרחבות או שימוש בנקודות רשת לצורך אלמנטים אחרים, מיד שיניתי את התכנון בראייה עתידית שמאפשרת התרחבות וגמישות. שילשתי את נקודות התקשורת והצבתי ארונות סעף בכל קומה. מסלול הכבילה תוכנן לגישה נוחה, המאפשרת חיבור ושינוי בעתיד, פרסתי כבילה למתח נמוך (כיבוי אש, מצלמות, מערכות בקרה, מולטי מדיה ועוד) והפעלתי נקודות רשת בסיומת מיוחדת המאפשרת הגנה כאשר הנקודה אינה פעילה. כיום, לאחר 5 שנים, המבנה כולל בתוכו כ-200 עובדים והרשת מכילה כ-700 נקודות!וכמובן, הוספנו לתשתית מערכות התראה לכיבוי מערכות בקרה ומערכות אבטחה. כמומחה לתשתיות תקשורת ולתכנון בראייה עתידית, ניתן לומר בבטחה שהתכנון הראשוני שצפה את הנולד אולי הגדיל את ההשקעה הראשונית, אך יחד עם זאת, אפשר את ההתרחבות בעתיד בזמן קצר ובעלות מינימלית. וכמובן שההשקעה השתלמה. ללא התכנון הראשוני, החברה הייתה נסגרת לשיפוצים והייתה מפסידה מאות אלפי שקלים(דמיינו מוקד של 200 אנשים מושבת)

מה עושים שקווי טלפון ואינטרנט נופלים? ואיך מתמודדים בתקלות בנחושת במרחב של מועצה ?
קיבלנו פנייה( מהמועצה האזורית עמק הירדן) על תקלה חוזרת של נפילות בקווי הטלפון כולל נפילות בקו האינטרנט .
כמובן שהפנייה אל החברה, הייתה בשל הידע העצום שלי לאיתור תקלות מורכבות בתשתיות. ( מעל 30 שנים בבזק ו7 שנים נוספות במגזר העסקי פרטי)
לאחר שבצעתי מדידות בעזרת שני מכשירים הראשון מודד תקלות מתח ונייחות על הכבל , כאשר בעזרת נוסחה ניתן להגיע למיקום התקלה ולעוצמה שלה.
במקרה שלנו המחוג הראה התנגדות גדולה לאדמה וזה מעיד כי כבל התקשורת לא תקין ויש רטיבות באחד החיבורים, כאשר המכשיר השני יודע לבדוק מרחק מהתקלה ולמעשה שילוב שני המכשירים והניסיון של איתן עטיה , הובילו אותנו לבריכה הבעייתית שכממוקמת בלב גן משחקים חדש….הכבל תוקן, נבדק לאחר מכן ונימצא תקין.

סגירת תפריט